اللهم عجل لولیک الفرج
اسلام به ذات خود ندارد عیبی/ هر عیب که هست از مسلمانی ماست
طراح قالب
ثامن تـــم
امکانات وب
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
نماز حاجت

 

 

ساعت فلش مذهبی
دعای فرج
موسسه بیان معنوی

 

چگونه یک نماز خوب بخوانیم

چگونه یک نماز خوب بخوانیم

براي دانلود کليک کنيد

 

 


 

پژوهشگران دانشگاه میسوری یک 'باتری اتمی' را به نمایش گذاشته اند که با استفاده از روند تجزیه رادیو ایزوتوپ ها جریان الکتریکی تولید می کند و اندازه ای در ابعاد یک سکه کوچک دارد.

این باتری براین اصل بنا شده که مواد رادیو اکتیو در هنگام تجزیه ذرات بارداری را در محیط اطرافشان رها می کنند و اگر این ذرات در مسیری درست هدایت شوند جریان الکتریکی پدید می آید.

باتری های اتمی پیش از این در صنایع نظامی و هوافضا مورد استفاده قرار گرفته اند، اما معمولا اندازه ای بزرگتر از باتری جدید دارند.

تیم پژوهشگر دانشگاه میسوری اعلام کرده است این باتری ها یک میلیون برابر باتری های استاندارد و رایج درخود انرژی الکتریکی نگه می دارند.

تولید این باتری با هدف استفاده در دستگاه های کوچکی که در طبقه بندی سیستم های الکترومکانیکی مایکرو و نانو قرار می گیرند (Mems و Nems) انجام شده است.

مطالعه و پژوهش برای تامین منابع انرژی این دستگاه های کوچک به موازات و به اندازه تلاش برای تولید این دستگاه ها در جریان بوده است.

باتری های اتمی برای بسیاری از موارد گزینه مطلوب هستند، زیرا ایزوتوپ ها می توانند برای مدتی بسیار طولانی - تا صدها سال یا بیشتر، جریان کافی برای دستگاه ها را تامین کنند.

در نتیجه از آنها در سفینه هایی فضایی استفاده می شود که به اعماق فضا ارسال می شوند، اما در زمین، تا کنون حجم این باتری ها مانع بکارگیری از آنها در دستگاه های مورد استفاده روزمره شده است.

گروه پژوهشگران دانشگاه میسوری که پژوهشگری به نام جای ون کوون سرپرستی آن را بعهده دارد، از یک نیمه هادی مایع برای کنترل ذرات باردار حاصل از تجزیه استفاده می کند.

اکثر باتری های اتمی از یک ماده نیمه هادی جامد برای تحصیل این ذرات استفاده می کنند اما انرژی بسیار زیاد این ذرات باعث می شود که در طی زمان این ماده نیمه هادی آسیب ببیند.

از این رو برای ساختن باتری (با نیمه هادی جامد) که به اندازه ایزوتوپ داخل آن عمر کند، می بایست حجم باتری افزایش پیدا می کرد.

اما نیمه هادی مایع اجازه می دهد که ذرات باردار بدون آسیب رساندن از میان آن عبور کنند.

این پژوهشگران اکنون در تلاش هستند تا این باتری ها را در ابعاد بسیار کوچک تولید کنند.

هرچند این باتری ها از مواد رادیو اکتیو استفاده می کنند اما تحت شرایط عادی کاملا ایمن هستند.

آقای جای اعتقاد عمومی در این باره را رد کرد و گفت: "منابع الکتریسیته اتمی تا کنون با ایمنی کامل برای تامین انرژی دستگاه های زیادی همچون پیس میکر (تنظیم کننده ضربان قلب)، ماهواره ها و دستگاه های زیر آب مورد استفاده قرار گرفته اند."

 


برچسب‌ها: باتری اتمی کوچک تولید شد
٢٥ بهمن ۱۳۸۸ .::. ۳:٠۱ ‎ب.ظ .::. A M I R .::. نظرات ()
درباره ما

خدایا ، همیشه و هر لحظه یادم بنداز که نامحرم نامحرم است چه در دنیای حقیقی چه در دنیای مجازی ******************************** امام حسن عسکری (ع) می فرمایند :به خدا، فرزندم مهدى را غیبتى است که در آن هیچ کس از هلاکت نجات‏ نمى‏ یابد، مگر کسى که خداى (عزوجل) او را بر اعتقاد نسبت به امامتش ثابت قدم بدارد و او را در دعا براى تعجیل فرجش توفیق عنایت‏ فرماید. {شیخ صدوق، اکمال الدین و اتمام النعمه، ج 2، ص 384} .......................................................... امیرالمومنین (ع) : مجاهد شهید در راه خدا اجر و مزدش بیشتر از کسى نیست که قدرت بر گناه ‏دارد اما پاکدامنی می ورزد، نزدیک است که فرد پاکدامن فرشته ای از فرشتگان گردد(حکمت474). ........................................................... در فضلیت نماز اول وقت همین یک حدیث برای اهل خرد کافی است که امام صادق (ع) می فرمایند: برتری اول وقت بر آخر وقت مانند برتری آخرت بر دنیا است. ******************************** حیف میدانم که دیگر برنمیداری از آن خواب گران سر تا ببینی خرد سال سالخوردخویش را .... کین این زمان , چندان شجاعت یافته تا بگوید : راست میگفتی پدر ...