اللهم عجل لولیک الفرج
اسلام به ذات خود ندارد عیبی/ هر عیب که هست از مسلمانی ماست
طراح قالب
ثامن تـــم
امکانات وب
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
نماز حاجت

 

 

ساعت فلش مذهبی
دعای فرج
موسسه بیان معنوی

 

چگونه یک نماز خوب بخوانیم

چگونه یک نماز خوب بخوانیم

براي دانلود کليک کنيد

 

 


 

کشف هزاران جای پای دایناسور در چین

فایل پیوست 17313

باستان شناسان می گویند موفق به کشف بیش از سه هزار جای پای متعلق به دایناسورها در چین شده اند.

این جای پاها نشان می دهد که همه دایناسورها به یک سمت در حال حرکت بوده اند.

جای پاهای دایناسورها بر روی یک قطعه سنگ که مساحت آن به دو هزار و 600 متر مربع می رسد دیده می شود.

باستان شناسان می گویند آزمایش های بیشتر بر روی این تخته سنگ ادامه خواهد یافت.

کشف جای پای دایناسورها در ایالت شادونگ در شرق چین صورت گرفته است.

طول این جای پاها بین 10 تا 80 سانتیمتر است.

شین هوآ، خبرگزاری رسمی چین می گوید جای پاها متعلق به 6 نوع متفاوت دایناسورهاست که بیش از صد میلیون سال قبل زندگی می کردند.

کارشناسان محلی می گوید این کشف نشان دهنده مهاجرت یا تلاشی برای گریز دایناسورها از چنگ حیواناتی بوده که آنان را تهدید می کرده اند.

باستان شناسان قبلا در سی نقطه در همین محل موفق به کشف فسیل دایناسورها شده بودند ولی کشف جدید از نظر تعداد و بزرگی جای پای دایناسورها جالب توجه است.

رنگ دایناسورها معلوم شد

 

در همین حال در اولین گزارش موثقی که در باره رنگ دایناسورها انتشار یافته نتیجه گیری شده که بعضی از دایناسورها رنگی بوده اند.

کشف این موضوع پس از تحقیقات تازه ای بود که نتیجه آن در سرمقاله سایت اینترنتی نشریه Science انتشار یافته است.

در این مقاله آمده است که دانشمندان موفق شده اند رنگ پرهای یک نوع کوچک دایناسورها را که 150 میلیون سال قبل در چین زندگی می کرده مشخص کنند.

این دایناسور که فسیل کامل آن قبلا کشف شده بود، دارای دو پا بوده و جثه کوچکی داشته که وزن آن از 110 گرم بیشتر نبوده.

رنگ بدن این دایناسور خاکستری تیره یا سیاه بوده و رگه های سفیدی بر روی بال هایش دیده می شده که در نتیجه راه راه به نظر می رسیده است.

پرهای بعضی از دایناسورها نیز حنایی رنگ بوده است.

دانشمندان می گویند این نوع دایناسور کلاغ یا گنجشگ نیست و اگر امروز زنده بود موجود بسیار جالبی محسوب می شد.

هزینه تحقیقات در باره رنگ دایناسورها توسط چند دانشگاه و بنیادهای مطالعاتی آمریکایی تامین شده و به سئوال هایی که تا کنون در مورد رنگ دایناسورها از دانش آموزان مدرسه گرفته تا پژوهشگران مطرح می شد پاسخ داده است.

 


برچسب‌ها:
٢٥ بهمن ۱۳۸۸ .::. ۳:٠٢ ‎ب.ظ .::. A M I R .::. نظرات ()
درباره ما

خدایا ، همیشه و هر لحظه یادم بنداز که نامحرم نامحرم است چه در دنیای حقیقی چه در دنیای مجازی ******************************** امام حسن عسکری (ع) می فرمایند :به خدا، فرزندم مهدى را غیبتى است که در آن هیچ کس از هلاکت نجات‏ نمى‏ یابد، مگر کسى که خداى (عزوجل) او را بر اعتقاد نسبت به امامتش ثابت قدم بدارد و او را در دعا براى تعجیل فرجش توفیق عنایت‏ فرماید. {شیخ صدوق، اکمال الدین و اتمام النعمه، ج 2، ص 384} .......................................................... امیرالمومنین (ع) : مجاهد شهید در راه خدا اجر و مزدش بیشتر از کسى نیست که قدرت بر گناه ‏دارد اما پاکدامنی می ورزد، نزدیک است که فرد پاکدامن فرشته ای از فرشتگان گردد(حکمت474). ........................................................... در فضلیت نماز اول وقت همین یک حدیث برای اهل خرد کافی است که امام صادق (ع) می فرمایند: برتری اول وقت بر آخر وقت مانند برتری آخرت بر دنیا است. ******************************** حیف میدانم که دیگر برنمیداری از آن خواب گران سر تا ببینی خرد سال سالخوردخویش را .... کین این زمان , چندان شجاعت یافته تا بگوید : راست میگفتی پدر ...