اللهم عجل لولیک الفرج
اسلام به ذات خود ندارد عیبی/ هر عیب که هست از مسلمانی ماست
طراح قالب
ثامن تـــم
امکانات وب
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
نماز حاجت

 

 

ساعت فلش مذهبی
دعای فرج
موسسه بیان معنوی

 

چگونه یک نماز خوب بخوانیم

چگونه یک نماز خوب بخوانیم

براي دانلود کليک کنيد

 

 


 

 

 

حرکت وضعی زهره تا سال 1961 یک راز بود، در آن سال رادیو اختر شناسان ابتدا در میان ابرهای سیاره ای به جستجو پرداختند و همچنین در اتمسفر متراکم سطوح پایین آن چیزی که یافتند بسیار پیچیده بود. زهره به آرامی و در مسیری اشتباه به دور خودش می چرخید.

 

تا امروز ستاره شناسان این فرض را داشتند که که دلیل این پدیده شاید ناشی از برخورد عظیمی است که برای زهره هنگام قرار گرفتن در منظومه‌ی شمسی و در مدار خود رخ داده است. امّا تحقیقات جدید می گویندکه به هر حال یک تصادم نمی تواند دلیل آن باشد و ممکن است بسیاری از سیارات دارای چنین اثرات ناشی از برخورد باشند که خود به خودی می باشد.

 

الکساندر سی.ام کوریا و ژاک لاسکار از مرکز تحقیقات علمی فرانسه در شماره‌ی 4 مجله‌ی نیچر(Nature) در ماه ژوئن مدل هایی ارائه دادند که توضیحاتی در مورد چرخش معکوس سیاره‌ی زهره را ارائه می‌دهند: پس از گذشت مدت زمانی طولانی، در اتمسفر متراکم این سیاره جذر و مد بالا رفته و اصطکاک بین اتمسفر و سیاره به تدریج چرخش زهره کاهش یافته است تا اینکه متوقف شد و به سمت مخالف شروع به چرخش کرد، در واقع مثل همان روشی که کشش ماه باعث جذر و مد در اقیانوس های ما میشود. اقیانوس هایی که اصطکاک آنها در حال آهسته کردن گردش زمین است. کشش خورشید نیز بر روی اتمسفر زهره نیز تأثیر گذاشته و چرخش آنها را آهسته کرده است. جالب این است که خورشید همانطور که یک طرف سیاره را گرم می کند باعث رانده شدن بادهایی به تمام سطوح زهره می شـود که سرعت چرخش زهره را افزایش می دهند.

 

لاسکار می گوید: موقعیت نهایی زهره حالتی تعادلی بین این دو نیرو می باشند.

 

در طرح های پیشنهادی، بدون در نظر گرفتن هر نوع چرخشی که سیاره با آن شروع به حرکت کرد، بررسی چرخش معکوس انجام شد. کوریا و لاسکار عنوان می کنند که بسیاری از شرایط ابتدایی زهرا را که اکنون دارد وا می دارد. این تأثیر یک خصوصیت بسیار عمومی از چرخش دورانی یک سیاره‌ی خاکی است

 


برچسب‌ها: چرا زهره به دورخودش برعکس می چرخد؟
٦ اسفند ۱۳۸۸ .::. ٩:۱٩ ‎ب.ظ .::. A M I R .::. نظرات ()
درباره ما

خدایا ، همیشه و هر لحظه یادم بنداز که نامحرم نامحرم است چه در دنیای حقیقی چه در دنیای مجازی ******************************** امام حسن عسکری (ع) می فرمایند :به خدا، فرزندم مهدى را غیبتى است که در آن هیچ کس از هلاکت نجات‏ نمى‏ یابد، مگر کسى که خداى (عزوجل) او را بر اعتقاد نسبت به امامتش ثابت قدم بدارد و او را در دعا براى تعجیل فرجش توفیق عنایت‏ فرماید. {شیخ صدوق، اکمال الدین و اتمام النعمه، ج 2، ص 384} .......................................................... امیرالمومنین (ع) : مجاهد شهید در راه خدا اجر و مزدش بیشتر از کسى نیست که قدرت بر گناه ‏دارد اما پاکدامنی می ورزد، نزدیک است که فرد پاکدامن فرشته ای از فرشتگان گردد(حکمت474). ........................................................... در فضلیت نماز اول وقت همین یک حدیث برای اهل خرد کافی است که امام صادق (ع) می فرمایند: برتری اول وقت بر آخر وقت مانند برتری آخرت بر دنیا است. ******************************** حیف میدانم که دیگر برنمیداری از آن خواب گران سر تا ببینی خرد سال سالخوردخویش را .... کین این زمان , چندان شجاعت یافته تا بگوید : راست میگفتی پدر ...