اللهم عجل لولیک الفرج
اسلام به ذات خود ندارد عیبی/ هر عیب که هست از مسلمانی ماست
طراح قالب
ثامن تـــم
امکانات وب
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
نماز حاجت

 

 

ساعت فلش مذهبی
دعای فرج
موسسه بیان معنوی

 

چگونه یک نماز خوب بخوانیم

چگونه یک نماز خوب بخوانیم

براي دانلود کليک کنيد

 

 


 

 

 

 

نتایج یک تحقیق در مورد اسم های رمز سرقت شده، نشان می دهد که شمار نگران کننده ای از کاربران کامپیوتر، اسم های رمزی را انتخاب می کنند که به راحتی قابل حدس زدن است.

 

نتایج یک تحقیق در مورد اسم های رمز سرقت شده، نشان می دهد که شمار نگران کننده ای از کاربران کامپیوتر، اسم های رمزی را انتخاب می کنند که به راحتی قابل حدس زدن است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اینترنتی "بی.بی.سی"، "۱۲۳۴۵۶" بیشترین رمز مورد استفاده است که باعث می شود شبکه های اجتماعی اینترنتی و حساب های تجاری به شدت در معرض حملات سایبری قرار گیرد.

به خاطر سپردن اسم های رمز ، کار دشواری است. کارشناسان امنیتی شرکت کامپیوتری "ایمپروا" می گویند، به همین دلیل است که ما اسم های رمز بسیار ساده ای را انتخاب می کنیم.

این شرکت ۳۲ میلیون اسم رمزی را که در پی عملیات نفوذ یا هک کردن یک سایت موسیقی در ماه دسامبر سرقت شده بودند، تجزیه و تحلیل کرد.

از ده اسم رمزی که بکارگیری آن در میان کاربران کامپیوتر بیشترین استفاده را داشته، می توان به ترتیب از اعداد یک تا ۹ را نام برد.

در ردیف دوم استفاده از اسم رمز "۱۲۳۴۵۶" قرار دارد و بعد از آن "۱۲۳۴۵" اسم رمزی است که بیشتر کاربران از آن استفاده می کنند.

مطابق این تحقیقات کلمه "password" به شکل باورنکردنی به عنوان اسم رمز مورد استفاده بوده و در جایگاه چهارم قرار گرفته است و پس از آن هم عبارت "iloveyou" در ردیف بعدی بود.

اما اگر اسم رمز برای به یاد ماندن، ساده انتخاب شود، احتمالا بسیاری آن را به آسانی کشف خواهند کرد.

"ریچارد جکسون"، کارشناس کامپیوتر می گوید: براساس ارزیابی شرکت "ایمپروا"، هکرها در صورتی که اسم رمزها ساده انتخاب شده باشد، می توانند در هر ثانیه به یک حساب اینترنتی دسترسی داشته باشند.

بنابراین روشی که بتوان از امنیت اسم رمز حفاظت کرد این است که بانک ها و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی به ما بگویند که چه باید کرد.

برای این منظور اسم رمز خود را دستکم هشت حرفی و به صورت ترکیبی از اعداد و حروف کوچک و بزرگ انتخاب کنید.

مهمتر از همه این که برای هر یک از حساب های اینترنتی خود از اسم رمزهای مشابه استفاده نکنید.

 


برچسب‌ها: اسم های رمزی کامپیوتری ساده انتخاب نکنید
٦ اسفند ۱۳۸۸ .::. ٩:٢۱ ‎ب.ظ .::. A M I R .::. نظرات ()
درباره ما

خدایا ، همیشه و هر لحظه یادم بنداز که نامحرم نامحرم است چه در دنیای حقیقی چه در دنیای مجازی ******************************** امام حسن عسکری (ع) می فرمایند :به خدا، فرزندم مهدى را غیبتى است که در آن هیچ کس از هلاکت نجات‏ نمى‏ یابد، مگر کسى که خداى (عزوجل) او را بر اعتقاد نسبت به امامتش ثابت قدم بدارد و او را در دعا براى تعجیل فرجش توفیق عنایت‏ فرماید. {شیخ صدوق، اکمال الدین و اتمام النعمه، ج 2، ص 384} .......................................................... امیرالمومنین (ع) : مجاهد شهید در راه خدا اجر و مزدش بیشتر از کسى نیست که قدرت بر گناه ‏دارد اما پاکدامنی می ورزد، نزدیک است که فرد پاکدامن فرشته ای از فرشتگان گردد(حکمت474). ........................................................... در فضلیت نماز اول وقت همین یک حدیث برای اهل خرد کافی است که امام صادق (ع) می فرمایند: برتری اول وقت بر آخر وقت مانند برتری آخرت بر دنیا است. ******************************** حیف میدانم که دیگر برنمیداری از آن خواب گران سر تا ببینی خرد سال سالخوردخویش را .... کین این زمان , چندان شجاعت یافته تا بگوید : راست میگفتی پدر ...