اسم های رمزی کامپیوتری ساده انتخاب نکنید

 

 

 

 

نتایج یک تحقیق در مورد اسم های رمز سرقت شده، نشان می دهد که شمار نگران کننده ای از کاربران کامپیوتر، اسم های رمزی را انتخاب می کنند که به راحتی قابل حدس زدن است.

 

نتایج یک تحقیق در مورد اسم های رمز سرقت شده، نشان می دهد که شمار نگران کننده ای از کاربران کامپیوتر، اسم های رمزی را انتخاب می کنند که به راحتی قابل حدس زدن است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اینترنتی "بی.بی.سی"، "۱۲۳۴۵۶" بیشترین رمز مورد استفاده است که باعث می شود شبکه های اجتماعی اینترنتی و حساب های تجاری به شدت در معرض حملات سایبری قرار گیرد.

به خاطر سپردن اسم های رمز ، کار دشواری است. کارشناسان امنیتی شرکت کامپیوتری "ایمپروا" می گویند، به همین دلیل است که ما اسم های رمز بسیار ساده ای را انتخاب می کنیم.

این شرکت ۳۲ میلیون اسم رمزی را که در پی عملیات نفوذ یا هک کردن یک سایت موسیقی در ماه دسامبر سرقت شده بودند، تجزیه و تحلیل کرد.

از ده اسم رمزی که بکارگیری آن در میان کاربران کامپیوتر بیشترین استفاده را داشته، می توان به ترتیب از اعداد یک تا ۹ را نام برد.

در ردیف دوم استفاده از اسم رمز "۱۲۳۴۵۶" قرار دارد و بعد از آن "۱۲۳۴۵" اسم رمزی است که بیشتر کاربران از آن استفاده می کنند.

مطابق این تحقیقات کلمه "password" به شکل باورنکردنی به عنوان اسم رمز مورد استفاده بوده و در جایگاه چهارم قرار گرفته است و پس از آن هم عبارت "iloveyou" در ردیف بعدی بود.

اما اگر اسم رمز برای به یاد ماندن، ساده انتخاب شود، احتمالا بسیاری آن را به آسانی کشف خواهند کرد.

"ریچارد جکسون"، کارشناس کامپیوتر می گوید: براساس ارزیابی شرکت "ایمپروا"، هکرها در صورتی که اسم رمزها ساده انتخاب شده باشد، می توانند در هر ثانیه به یک حساب اینترنتی دسترسی داشته باشند.

بنابراین روشی که بتوان از امنیت اسم رمز حفاظت کرد این است که بانک ها و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی به ما بگویند که چه باید کرد.

برای این منظور اسم رمز خود را دستکم هشت حرفی و به صورت ترکیبی از اعداد و حروف کوچک و بزرگ انتخاب کنید.

مهمتر از همه این که برای هر یک از حساب های اینترنتی خود از اسم رمزهای مشابه استفاده نکنید.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید